• EN
عنوان : برگزاری مانور زلزله و ایمنی توسط هلال احمر شهرستان پیشوا
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ 
منبع خبر : روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان پیشوا

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

بیستمین مانور زلزله و ایمنی با مشارکت جمعیت هلال احمر شهرستان پیشوا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان پیشوا،  طبق هماهنگی های قبلی جمعیت هلال احمر شهرستان پیشوا  با مدیریت آموزش و پرورش و دیگر ادارات دخیل در مدیریت بحران مانور زلزله و ایمنی در دبیرستان پسرانه الغدیر اجرا گردید.

 هدف از این مانور،  نیاز آموزش های امدادی و ایمنی برای آشنایی بیشتر دانش آموزان و مربیان مدارس با راههای کاهش خطرات مالی و جانی  و بالا بردن سطح توانمندی و آمادگی ادارات و نهاد های امداد رسان در زمان وقوع حوادث "با شعار مدرسه ایمن، جامعه تاب آور" در سطح شهرستان می‏ باشد  .

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان پیشوا گفت:  بارها شاهد بودیم اگر افراد آموزش های لازم امداد و نجات را حتی در حد مبتدی ، دیده بودند، از بسیاری از حوادث و خسارات کاسته می شد. هرگاه حادثه ای رخ می دهد، هزینه های زیادی برای رسیدگی به حادثه دیدگان ، بازسازی مجدد و رفع مشکلات به وجود آمده صرف می شود، درصورتی که با برگزاری کلاس های آموزشی  و اجرای تمرین های مستمر مثل مانور زلزله با شعار مدرسه ایمن و جامعه تاب آور امروز، می تواند در به حداقل رساندن خسارات ، تلفات ، آسیب ها و به دنبال آن از سرازیر شدن سرمایه های کشور، برای چنین موقعیت های بحرانی پیشگیری کند.

جبرئیل رابط افزود: این مانور شامل آموزش‏های همچون پناهگیری،  بانداژ، حمل مصدوم، خروج اضطراری، اسکان، جستجو توسط تیم آنست با حضور مسئولین شهرستانی و همکاری آتش نشانی و اورژانس شهرستان برگزار شد. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/.    


تعداد بازدید : 200

بازگشت           چاپ چاپ         

DOURAN Portal V5.0.4.0

V5.0.4.0