• EN
عنوان : لزوم احیاء یك شعبه در هرمنطقه از شهر تهران به منظور ارتقای آمادگی در برابر حوادث احتمالی/ دكتر پیوندی: واگذاری فعالیت‌های صف به هلال‌احمر تهران موجب انسجام فعالیت‌های هلال احمر می‌شود
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ 
منبع خبر : روابط عمومی

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 

 

لزوم احیاء یک شعبه در هرمنطقه از شهر تهران به منظور ارتقای آمادگی در برابر حوادث احتمالی/ دکتر پیوندی: واگذاری فعالیت‌های صف به هلال‌احمر تهران موجب انسجام فعالیت‌های هلال احمر می‌شود

 

رئیس جمعیت هلال احمر در جلسه شورای معاونین، بر لزوم واگذاری فعالیت های صف هلال احمر مرکز به هلال احمر استان تهران به منظور ارتقای آمادگی جمعیت در برابر حوادث و بلایا و همچنین ایجاد انسجام بیشتر در ارائه خدمات هلال احمر تاکید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر علی اصغر پیوندی در جلسه شورای معاونین این جمعیت که در هلال احمر استان تهران برگزار شد، با تسلیت ایام سوگواری اباعبدا… الحسین (ع) گفت: استان تهران استانی ویژه در کل کشور است و باید به دلیل شرایط خاصی که در جنبه های مختلف بر این استان حاکم است، نگاه ویژه ای به تهران داشته باشیم.

دکتر پیوندی در همین خصوص به وظیفه پاسخگویی هلال احمر در زلزله احتمالی تهران اشاره کرد و گفت: شهرداری تهران، متولی اصلی امدادرسانی در زلزله در پایتخت است و جمعیت هلال احمر در این موضوع، به عنوان یک سازمان کمک کننده باید پاسخگو باشد اما نقش و وظیفه مطالبه گری هلال احمر که چه اقداماتی برای آمادگی در برابر زلزله تهران لازم است انجام شود، باید مورد توجه ویژه قرار گیرد تا اگر حادثه ای رخ داد، تبعات آن کمترشود.

وی تاکید کرد: با توجه به وجود ۲۲ منطقه و همچنین جمعیت انبوه در تهران، باید عمق فعالیت های هلال احمر در این استان افزایش یافته و هر منطقه از شهر تهران را یک شعبه ویژه به حساب آوریم و حتی قبل از اصلاح ساختارهای جمعیت، شعبه های هلال احمر را در مناطق جغرافیایی شهرداری تهران احیا کنیم.

دکتر پیوندی همچنین به نقش بی بدیل پایگاه های اقماری برای برون رفت از حوادث احتمالی در تهران هم اشاره کرد و گفت: این پایگاه ها به عنوان مرکز دپو، لجستیک و مدیریت فرماندهی برای هلال احمر در حوادث نقش بسیار مهمی دارند بنابراین از خزانه دار و دبیرکل جمعیت می خواهم تا به این پایگاه ها نگاه ویژه ای داشته و برای تامین اعتبار مورد نیاز این پایگاه ها در تعامل با استانداری و سازمان برنامه و بودجه، تلاش کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: تنها راه مقابله با زلزله در تهران؛ توجه به موضوع آموزش است، تهران برای مقابله با حوادث باید آماده تر، آموزش دیده تر و چابک تر باشد بنابراین باید ظرفیت های هلال احمر استان تهران و نقش آن را با انجام برنامه ریزی های دقیق؛ برجسته تر کنیم. به همین منظور لازم است با نظارت و سیاستگذاری ستاد و با تامین اعتبارات لازم، فعالیت های صف مرکز جمعیت هلال احمر به هلال احمر استان تهران واگذار شود.

دکتر پیوندی گفت: به دلیل اینکه ستاد مرکزی هلال احمر در تهران مستقر است، به ادارات تهران توجه کمتری شده اما باید فعالیت های صف هلال احمر مرکز در حوزه های مختلف اعم از جوانان، داوطلبان، امداد و نجات، آموزش و … به هلال احمر تهران واگذار شود. این تنفیذ وظایف می تواند نقطه عطفی برای برجسته تر شدن فعالیت های هلال احمر استان تهران باشد.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: تهران، ۲۲ منطقه و ۱۲ میلیون جمعیت دارد. حجم عملیات و کار در هلال احمر استان تهران، قابل مقایسه با کل کشور نیست. بنابراین، بررسی موضوع واگذاری فعالیت های حوزه صف به هلال احمر استان تهران و تحقق آن، به انسجام فعالیت های هلال احمر کمک بیشتری می کند.

دکتر پیوندی در ادامه به ظرفیت های تشکیل مجمع خیرین در هلال احمر تهران نیز اشاره کرد و گفت: از نظر توان خیرین، شهر تهران ظرفیت بالایی دارد که با برقراری تعامل صحیح و همچنین تعریف نقش و فعالیت گسترده برای خیرین می توان از ظرفیت آنها در جهت تحقق نقش اجتماعی هلال احمر استفاده کرد.

 

 


تعداد بازدید : 140

بازگشت           چاپ چاپ         

DOURAN Portal V5.0.4.0

V5.0.4.0