• EN
رو عنوان : با حضور رئیس سازمان امداد و نجات
عنوان : برگزاری جلسه نهایی تدوین برنامه مواجهه جمعیت هلال احمر در برابر زلزله احتمالی تهران
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۵/۱۱ 
منبع خبر : روابط عمومی

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

 

جلسه نهایی تدوین برنامه مواجهه جمعیت هلال احمر در برابر زلزله احتمالی تهران با حضور رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران و جمعی از پیشکسوتان امدادونجات هلال احمر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران؛ جلسه نهایی تدوین برنامه مواجهه جمعیت هلال احمر در برابر زلزله احتمالی تهران با حضور رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران، پیشکسوتان و اساتید امداد و نجات و معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تهران در پایگاه امداد و نجات بین شهری آبعلی شهرستان دماوند برگزار شد.

- یکی از برنامه های جمعیت هلال احمر تدوین آمادگی برای زلزله احتمالی تهران است


رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور با بیان این که ۶ هزار نیرو به صورت شبانه روز آماده پاسخ گویی به حوادث هستند، گفت: یکی از برنامه های پنج ساله جمعیت هلال احمر تدوین برنامه آمادگی برای زلزله احتمالی تهران است.


مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور در حاشیه برگزاری جلسه نهایی تدوین برنامه مواجهه جمعیت هلال احمر در برابر زلزله احتمالی تهران، اظهار کرد: یکی از تکالیف پنج ساله جمعیت هلال احمر تدوین برنامه آمادگی برای زلزله احتمالی تهران است.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی ها و جلسات مختلفی که در دستور کار قرار دادیم قرار است یک آمادگی کامل را در بین هم وطنان جهت مقابله با زلزله احتمالی تهران و ترس های آن ایجاد کنیم.


رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر بیان کرد: مهم ترین هدف برگزاری این گونه جلسات برای این هست تا صفر تا صد این حادثه را تجسم کنیم و تمرینی برای نیروهای عملیاتی امداد و نجات کشور باشد.


سلیمی با بیان این که در برنامه تدوین پاسخ گویی هلال احمر در برابر زلزله احتمالی تهران از اساتید و پیشکسوتان عرصه امداد و نجات جمعیت هلال احمر استفاده شده است، اضافه کرد: در هر حادثه طبیعی و غیر طبیعی هر استان از حمایت های امدادی استان های پیشتاز و معین بهره می برد.


وی با اشاره به این که در قالب طرح های مختلف، از توان و تجربه اساتید و پیشکسوتان عرصه امداد و نجات بهره مند شده ایم و هلال احمر استان تهران مقدمات تدوین برنامه آمادگی جمعیت هلال احمر برای مواجهه با زلزله احتمالی تهران را فراهم کرده است، گفت: در این طرح برنامه های مدونی برای بهره گیری از استان های معین و پیشتاز، اقلام و تجهیزات، تیم های سگ های تجسس، تیم های تخصصی و همه پتانسیلی که کشور برای پاسخ گویی برای زلزله احتمالی تهران مد نظر دارد پیش بینی شده است و امیدواریم تا بتوانیم جمعیت هلال احمر کل کشور را آماده این طرح ویژه نماییم.


رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور افزود: علت استفاده از تمامی این برنامه ها این است تا بتوانیم در مرحله اول، ارتقاء آمادگی نیروهای عملیاتی امداد و نجات در استان تهران و استان های پیشتاز و معین را شاهد باشیم.


سلیمی در خصوص آمادگی نیروهای امداد و نجات تصریح کرد: در هر حادثه ای و مخصوصا در حوادث طبیعی، تیم های تخصصی ویژه همان حادثه را لازم دارد و چون سناریوهای مختلفی برای حوادث احتمالی در نظر گرفته شده است، نمی توان درصد آمادگی نیروهای عملیاتی را قطعی برای هر سناریو اعلام کرد اما درصد آمادگی نیروهای امداد و نجات خوب است ولی با توجه به حوادث گوناگون قطعا نیاز به ارتقاء سطح علمی و عملی امدادگران و نجاتگران خواهد بود.


وی ادامه داد: در برنامه تدوین پاسخ گویی هلال احمر به زلزله احتمالی تهران، بدترین شرایط را پیش بینی کرده ایم و بر اساس همین شرایط سطح آمادگی نیروها، تجهیزات و ماشین آلات خود را ارتقاء خواهیم داد.


رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور عنوان کرد: سازمان امداد و نجات و جمعیت هلال احمر استان تهران ملزم هستند به عددهای پیش بینی شده در برنامه تدوین شده با عنوان "نحوه مواجهه جمعیت هلال احمر با زلزله احتمالی تهران" آمادگی خود را داشته باشند، زیرا طبق پیش بینی ها، ما در ساعات اولیه زلزله احتمالی تهران، یک میلیون نفر اسکان اضطراری و ۲۵۰ هزار نفر مصدوم را شاهد خواهیم بود.

 

سلیمی اضافه کرد: همه این برنامه یک فرض احتمالی است و ما طی پنج برنامه ای که پیش بینی شده، بدترین حالت آن یک میلیون نفر آواره بر اثر زلزله شدیدی در شهر تهران است که برای اسکان این تعداد، اقدامات لازم را جهت ارتقاء در همه زمینه ها انجام دهیم.


رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور گفت: در اجرای طرح های امداد و نجات در کل کشور یک هزار و ۴۰۰ پایگاه مختلف امداد و نجات وجود دارد تا امدادگران و نجاتگران بتوانند در زمان بحران، بهترین و سریع ترین خدمات را به هموطنان ارائه دهند.


سلیمی ادامه داد: در پایگاه های امداد و نجات ۶ هزار نیرو به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به حوادث هستند و هموطنان می توانند جهت دریافت خدمات امدادی با شماره ۱۱۲ تماس حاصل نمایند.

 تعداد بازدید : 1004

بازگشت           چاپ چاپ         

DOURAN Portal V5.0.4.0

V5.0.4.0