• EN
رو عنوان : در جلسه شورای ترافیک استان تهران :
عنوان : ارائه گزارش خدمات هلال احمر استان تهران در طرح زمستانه
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ 
منبع خبر : روابط عمومی

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 

مدیر عامل هلال احمر استان تهران در جلسه شورای ترافیک که به ریاست استاندار تهران برگزار شد، گزارش خدمات امدادی این جمعیت در طرح امداد و نجات ارائه نمود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران، استاندار تهران در ابتدای این جلسه، مدیریت و کاهش میزان سوانح ترافیکی یکی از اصلی ترین موئلفه های شورای ترافیک استان است که این موضوع خود منجر به کاهش میزان تلفات یا جراحت انسانی ناشی از حودات جاده ای و شهری می گردد و در جایی مقوله جان انسانها در میان باشد، وظیفه شرعی و عقلی است که کم کاری یا قصور نباید صورت بگیرد.

محسنی پندپی در ادامه گفت: در ایام تعطیلات نوروز، افزایش حجم سفر و تردد در محورهای مواصلاتی استان تهران امری طبیعی است که باید تمامی دستگاه دخیل در این امر خدمات تخصص خود همچون شناسایی نقاط پرخطر، ایمنی سازی راه، اصلاح و نوسازی علائم هشدار، ارتقاء توان دستگاه های امدادی و حضور به موقع اورژانس، هلال احمر و پلیس تمام تلاش خود را به کار بندند.

وی از همه فرمانداران خواست در خصوص نوسازی و یا ایجاد علائم هشدار در جاده ها به خصوص حریم 30 کیلومتری ورودی و خروجی شهرها را با جدیت دنبال کنند.

سپس مدیر عامل هلال احمر استان تهران به ارائه گزارشی از خدمات این جمعیت در طرح امداد و نجات زمستانی پرداخت.  

حسین کتابدار تصریح کرد: عوامل امدادی هلال احمر استان تهران از زمان شروع این طرح در 22 آذرماه تاکنون در 35 پایگاه ثابت و موقت با پتانسیل روزانه 241 نفر نیروی عملیاتی اعم از کادر و داوطلب ، در 261 مورد حوادث حضور جدی داشته که از میان حوادث جاده ای 112 مورد، در رتبه اول و حوادثی مثل حضوری، مناسبتی، شهری و برف کولاک در جایگاه بعدی قرار دارند.

وی همچنین از انجام 136 مورد خدمات تخصصی نجات برای رهاسازی مصدومین گرفتار در این حوادث خبر داد. به گفته مدیر عامل جمعیت هلال احمر طرح امداد و نجات زمستانی تا 24 اسفند استمرار داشته و از 25 اسفند نیز طرح ویژه نوروزی آغاز می گردد.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.


تعداد بازدید : 155

بازگشت           چاپ چاپ         

DOURAN Portal V5.0.4.0

V5.0.4.0