• EN
رو عنوان : رئیس هلال‌احمر در بازدید از پایگاه های جمعیت استان تهران :
عنوان : هلال‌احمر در همه صحنه‌ها همپا و در كنار مردم بوده است
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۱/۲۲ 
منبع خبر : روابط عمومی

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 

رئیس جمعیت هلال احمر صبح امروز با حضور در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن و شرکت در جشن ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: هلال احمر همواره و در همه صحنه ها در کنار مردم بوده است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران، دکتر علی اصغر پیوندی با بیان این مطلب ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به مردم شریف و خانواده بزرگ هلال احمر، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر همواره تلاش کرده است در همه صحنه ها در کنار مردم باشد و حضور امروزش در تمام کشور و به خصوص در تهران بسیار گسترده بوده است.

وی گفت: امیدواریم بتوانیم همپای مردم در تمامی صحنه ها مثل گذشته و بیشتر و بهتر در کنار مردم باشیم و به همین منظور در راهپیمایی امسال هلال احمر بسیار خوب ظاهر شده و در پست های خدمت رسانی خود به موضوع آموزش و افزایش مهارت ها و تکنیک های مورد نیاز در حوادث مختلف توجه جدی داشته است.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: این نحوه حضور نقش تاثیرگذاری در مردم حاضر در راهپیمایی داشته و هلال احمر را بیش از گذشته به مردم نزدیکتر می‌کند.

انقلاب اسلامی و شکوهمند مردم ایران در ۴۰ سالگی در مسیر کمال پای نهاده است

وی همچنین در بازدید از غرفه های جمعیت هلال احمر استان تهران با بیان اینکه هلال احمر شعار و هدف افزایش نشاط اجتماعی را در جامعه را به عنوان یکی از وظایف راهبردی تلقی می کند، اظهار کرد: در حال حاضر ۴۰۰ هزار جوانان عضو داوطلب جمعیت هلال احمر هستند و ۲ میلیون داوطلب عضو داریم که البته در مقایسه با ۸۰ میلیون جمعیت کشور شاید رقم چشمگیری نباشد اما همین تعداد حاصل تلاش های بسیاری است که هلال احمر پس از انقلاب اسلامی داشته است و به علاوه شمار بالایی کارکنان و امدادگران فداکاری داریم که می توانیم با کمک آنها نشاط اجتماعی و روحیه امید را در جامعه گسترش دهیم.

دکتر پیوندی گفت: به برکت انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی، مردم در تعیین سرنوشت خود صاحب اختیار شدند و دولت‌ ها را انتخاب کردند؛ دولت‌های برآمده از اراده ملت نیز خالصانه کار کردند تا حاصل اتحاد مردم و مسئولان دستاوردهای متعدد برای کشور باشد.

وی افزود: انقلاب رویش‌های بسیاری را نیز به همراه داشته است. پیشرفت‌های ارزشمند ملت ایران مولود روزی است که به جمهوری اسلامی آری گفتند و به آن وفادار ماندند تا به دنیا ثابت شود انقلابی که مردم پشتوانه آن هستند و ریشه آن باخون هزاران شهیدجان گرفته است، قطعا سرفراز خواهد بود.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر نیز به عنوان یک نهاد مردمی و داوطلب محور، بعد از انقلاب اسلامی در صحنه های متعددی اثرات برجسته ای را از خود برجای گذاشته است. جنگ تحمیلی هشت ساله صحنه های ماندگاری از امدادگری را در تاریخ ثبت کرده  و همچنین در حوادث بزرگ چون زلزله های متعدد در عرصه خدمات داوطلبانه و ایثارگرانه بوده است. در این سال ها شاهد افزایش شمار جوانان و داوطلبان، رشد و توسعه تجهیزات لجستیک و امدادی، انبارها و پایگاههای امداد و نجات، تجهیز امداد هوایی به ۲۴ بالگرد، راه اندازی مراکز لجستیک و فرماندهی برای مدیریت حوادث در استان ها، راه اندازی ۱۴ مرکز درمانی در خارج از کشور و عضویت در هیات حاکمه فدراسیون و بسیاری از پیشرفت های دیگر بودیم.

وی به دو استراتژی مهم هلال احمر در آینده اشاره و عنوان کرد: آموزش همگانی استراتژی اصلی هلال احمر است و لذا همه نهادها از جمله صدا و سیما، وزارتخانه ها، خیرین، نهادهای اجتماعی قدرتمند باید در این موضوع با ما همکاری کنند؛ همچنین باید روحیه داوطلبی و گسترش فرهنگ داوطلبی را مورد توجه قرار بدهیم موضوعی که در سرشت و روحیه ایرانیان وجود دارد و می توانیم از این طریق افراد بیشتری را جذب جمعیت کنیم و خدمتگزار خوبی برای مردم باشیم.      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/.


تعداد بازدید : 289

بازگشت           چاپ چاپ         

DOURAN Portal V5.0.4.0

V5.0.4.0