• EN
رو عنوان : در آیین نکوداشت روز جهانی داوطلب :
عنوان : تجلیل از داوطلبان منتخب هلال احمر استان تهران
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ 
منبع خبر : روابط عمومی

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

 

آیین نکوداشت خدمات داوطلبانه به مناسبت ۱۴ آذرماه روز جهانی داوطلب با حضور معصومه ابتکار معاون رییس جمهور، محمد نصیری رییس سازمان داوطلبان هلال احمر، جمعی از دیگر مسئولان در سالن همایش های رازی برگزار و از تعدادی از داوطلبان جمعیت استان تهران و سایر سازمان های داوطلب محور تقدیر شد.

 

داوطلبان هستند تا انسانیت زنده بماند، می‌خواهیم در حوزه داوطلبان تحول ایجاد کنیم

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران، رئیس سازمان داوطلبان هلال‌احمر در این مراسم تاکید کرد: ما به دنبال این هستیم که در جمعیت با همکاری سازمان‌های مردم نهاد و سایر نهادها در موضوع داوطلبان تحولات بزرگی ایجاد کنیم.

محمد نصیری، افزود: خداوند توفیق داده و حدود ١٠ روزی است که در خدمت عزیزان در سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر هستم.سازمانی که بیش از ۲ میلیون داوطلب دارد، اما تعداد داوطلبانی که در کشور فعالیت می‌کنند، بسیار بیشتر از این تعداد است.

وی گفت: در زمینه امور خیریه سه حوزه خدمات داوطلبانه، خیرین و سازمان های فعال در حوزه مسوولیت های اجتماعی را داریم و آنچه در این میان پایه اصلی کار است حضور داوطلبانه افراد است. بنابراین باید در زمینه افزایش این فعالیت ها کارهای اساسی انجام دهیم. همچنین باید در بخش تولید علم در این حوزه و نحوه استفاده، به کارگیری و توسعه فعالیت های داوطلبانه کارهای بیشتری انجام دهیم.

رئیس سازمان داوطلبان هلال‌احمر با بیان اینکه پذیرای همه داوطلبان هستیم، گفت: انشاا...محل استقرار دبیرخانه دائمی فعالیت‌های داوطلبانه، سازمان داوطلبان خواهد بود تا از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

 

کنار شما هستیم

همچنین در این آیین نکوداشت معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان نیز گفت: داوطلبان چه در دستگاه‌های دولتی مانند هلال احمر و چه بخش‌های مردم نهاد و خصوصی، فعالیت می‌کنند تا انسانیت زنده بماند.

وی افزود:ما در معاونت زنان و خانواده به موضوع سازمانهای مردم نهاد به عنوان یکی از ارکان جدی توان افزایی توجه می‌کنیم و این نگاه در دولت هم وجود دارد.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان با اشاره به بخشی از طرح‌هایی که در سطح ملی در حال انجام است، افزود: طرح ارتقای تاب آوری اجتماعی، گفت و گوی ملی خانواده ، بهبود شرایط کارآفرینی و کسب و کار و افزایش مهارت های کار آفرینی از جمله طرح های است که در سطح ملی در حال انجام است.

ابتکار گفت: ما وظیفه داریم در کنار شما باشیم و راه را برای فعالیت های شما هموار کنیم.

گفتنی است در این مراسم امیر برمکی نماینده دفتر نمایندگی ملل متحد برای هماهنگی امور انساندوستانه (اوچا) در ایران نیز پیام گوتیرز دبیرکل سازمان ملل به مناسبت روز جهانی داوطلب را قرائت کرد.

در ادامه این مراسم از جمعی از داوطلبان منتخب جمعیت هلال‌احمر استان تهران جمله احمد علاقبند، دکتر مهدی امامی آرندی، مرتضی محمدی، شمسی ثانی، مهران پیروز نیا، علی پور کجویی، سید علی اصغر حسینی تجلیل شد.

گفتنی است در این برنامه همچنین از ١٠٠ سازمان مردم نهاد و داوطلبان و فعالان در زلزله کرمانشاه نیز تقدیر و تشکر بعمل آمد.   

 

********** گـــزارش تصــــویـری ************

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/.


تعداد بازدید : 166

بازگشت           چاپ چاپ         

DOURAN Portal V5.0.4.0

V5.0.4.0